Wycieczka do Wrocławia – jakie miejsca koniecznie musisz odwiedzić

Wycieczka do Wrocławia – jakie miejsca koniecznie musisz odwiedzić

Wrocław to jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast Polski. Jego ciekawa architektura, wielokulturowość oraz nietuzinkowa historia, tworzą w całości jedną z najładniejszych i otwartych kulturowo metropolii w Polsce. Jakie są miejsca, które we Wrocławiu trzeba odwiedzić?

Hala Stulecia wraz z Pergolą

Przepiękny budynek, wzniesiony w 1914 roku, w 2006 roku dodany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo upływu lat wciąż spełnia swoją rolę, będąc centrum największych wydarzeń kulturalnych Wrocławia. Miejsce z bardzo bogatą tradycją – to tu występował Adolf Hitler wraz z naczelnymi urzędnikami NSDAP, halę odwiedził również w 1997 roku Jan Paweł II, a przez wiele lat, była ona areną zmagań koszykarskiej potęgi lat 90. i początku lat 2000 – Śląska Wrocław.

Bezpośrednio do jej terenu, przyłączona jest sztucznie stworzona fontanna, a wokół niej Pergola. Tę pierwszą warto odwiedzać zwłaszcza latem, gdyż możemy zobaczyć wtedy świetne pokazy światła i dźwięku, z wodą w roli głównej. Obok Pergoli znajduje się Park Japoński, przepiękny zwłaszcza wiosną, kiedy wszystko kwitnie.

Wrocławskie ZOO

Sąsiad Hali Stulecia – Wrocławskie Zoo jest jednym z największych w Polsce. Oprócz standardowych wystaw, możemy tu również zobaczyć Afrykarium, w którym klimat staje się niemalże identyczny, jak na sawannie afrykańskiej, a całość dopina możliwość zobaczenia Wielkiej Piątki Afrykańskiej. Drugą, największą atrakcją Wrocławskiego Zoo jest Oceanarium, które jest jednym wielkim akwarium, w którym ludzie mają wyznaczoną trasę. Można więc tu stanąć oko w oko z żarłaczem białym oraz poobserwować delfiny.

Ostrów Tumski

Najstarsza historycznie część Wrocławia, ze wspaniałą bazyliką z XI wieku. Przez wiele lat było to centrum polityczne Śląska, w którym wiele książąt oraz wielu biskupów miało swoją siedzibę. Początkowo była to wyspa, obudowana palisadą, jednakże po najeździe Bolesława Wysokiego, na jej ziemi zaczęto budować wszystko z kamienia, a w XIII wieku stał się zamkiem. Dziś, pełni rolę centrum życia religijnego Wrocławia – znajduje się tu archidiecezja Wrocławska, a także odbywa się tu nauka kandydatów na duchownych, gdyż na końcu Ostrowa Tumskiego mieści się seminarium. Co ciekawe, pomieszkiwał tu również Mikołaj Kopernik, który przez 35 lat (1503-1538) był scholastykiem Wrocławskiego kościoła św. Krzyża.

Mosty

Wrocław cieszy się sławą miasta o największej ilości mostów w tej części Europy i jest to fakt – w mieście możemy znaleźć ponad 100 mostów, jedne mniejsze, drugie mniejsze. Największą sławą szczyci się most Tumski, na którym zakochane pary zapinają kłódki, na znak trwałej miłości. Znany jest również most Milenijny, który swoją konstrukcją przypomina nieco Golden Gate Bridge.

Dodaj komentarz