Sposób na uzupełnienie AdBluze – jakie pompy są warte uwagi?

Sposób na uzupełnienie AdBluze – jakie pompy są warte uwagi?

AdBlue jest dozowany do pojazdu tak jak olej napędowy, ale do oddzielnego zbiornika w pojeździe. W związku z tym firmy korzystające z pojazdów wykorzystujących AdBlue muszą teraz kupować pompy do AdBlue jako standard wraz z olejem napędowym.

Czym i po co są pompy do Adblue?

Podobnie jak pompa transferowa oleju napędowego, pompa transferowa AdBlue jest elementem układu uzupełniania, który przenosi płyn z miejsca jego przechowywania do pojazdu. Istotne jest, aby z płynem używać wyłącznie pomp specjalnie zaprojektowanych do dozowania AdBlue, a użytkownicy nie powinni zakładać, że mogą używać tej samej pompy, której używają do przesyłania oleju napędowego. Wynika to z tego, jak ważne jest, aby AdBlue był wolny od wszelkich zanieczyszczeń, ponieważ czystość roztworu musi być utrzymana, aby cały system działał prawidłowo. Dodatkowo, jeśli zawartość wody dejonizowanej wyparuje z powodu przedostawania się powietrza do układu, AdBlue może spowodować krystalizację elementów pompy do AdBlue, prowadząc do nierównomiernego zużycia, a także uszkodzenia głowicy ceramicznej układu SCR.

Jakie pompy do Adblue rozważyć?

Dostępnych jest wiele alternatywnych pomp AdBlue, które podobnie jak w przypadku pompy do przetłaczania paliwa różnią się między sobą pewnymi cechami. W zależności od wymagań dostępne są zarówno kompletne zestawy do dozowania AdBlue, które są dostarczane wraz z dyszą, wężem i przepływomierzem, a także indywidualne pompy zamienne AdBlue. Obie są dostępne jako zasilane z sieci, elektryczne pompy do AdBlue do zastosowań, w których dozowanie odbywa się w stałym punkcie, oraz jako zasilane z baterii pompy AdBlue 24 V i 12 V, gdy zasilanie sieciowe nie jest dostępne.

Rozmaite rodzaje pomp dedykowanych AdBlue

Asortyment pomp AdBlue można również podzielić na te, które nadają się do określonych zastosowań. Gdy AdBlue jest używany w niewielkich ilościach, dozowanie może odbywać się z beczki, do której dostępne są specjalnie zaprojektowane pompy i zestawy, które są wyposażone w złącze beczki i rurę ssącą. Są to często ręczne pompy do AdBlue, chociaż dostępne są pompy zasilane. Średnie zużycie AdBlue, które jest obecnie najbardziej popularne, zwykle wiąże się z przechowywaniem AdBlue w pojemnikach IBC. Do tego zastosowania na rynku dostępne są platerowane zestawy pomp AdBlue IBC, które są dostarczane ze złączem do podłączenia. Wraz z rozwojem rynku i koniecznością wymiany większej liczby pojazdów na pojazdy wykorzystujące AdBlue – zaczyna się przechodzenie na zbiorniki zbiorcze w celu skorzystania z oszczędności kosztów.

Dodaj komentarz