Sposób na nerwy? Olejek lawendowy!

Sposób na nerwy? Olejek lawendowy!

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że nadmierny stres skraca życie. Wielu specjalistów podkreśla, że przepisem na długowieczność jest nie tylko zdrowa dieta i ruch, ale również ograniczenie stresowych sytuacji. Niestety, czasem jest to bardzo trudne. Zwłaszcza dla osób zajmujących wysokie stanowiska i wykonujących zawody związane z silną presją. W takich przypadkach warto wspomagać się naturalnymi produktami, które pozwalają ukoić zszargane nerwy.

Doskonałym na to przykładem jest olejek lawendowy. Przez wielu określany jest on mianem skutecznego środka uspokajającego o szerokich właściwościach. Na jakie korzyści możemy liczyć, decydując się na jego przyjmowanie? Czy warto wydać pieniądze na produkty wykonane na jego bazie?

Prozdrowotne właściwości olejku lawendowego

Olejek powstaje z wyciągu z kwiatów lawendy. Obecnie dostać można go za niewielkie pieniądze – sprzedawany jest w niewielkich buteleczkach, najczęściej o pojemności od 10 do 30 ml. Co „potrafi” olejek lawendowy?

  • Niweluje napięcie nerwowe.
  • Relaksuje.
  • Wycisza.
  • Łagodzi zmęczenie.
  • Zwalcza apatię.

Ze względu na szerokie właściwości, olejek śmiało można uznać za naturalny, skuteczny środek antydepresyjny. Co ważne, jego stosowanie jest całkowicie bezpieczne, co udowodniły liczne badania oraz testy.

Warto przy okazji podkreślić, że olejek lawendowy zmniejsza nie tylko stres, ale również ból, zwłaszcza mięśni i głowy. Z powodzeniem można go więc stosować w przypadku ciężkiej, męczącej pracy. Omawiany produkt stosowany jest także w kosmetologii. Związane jest to głównie z jego właściwościami pielęgnacyjnymi, dzięki którym znacząco poprawia on stan włosów i skóry. Stosowany jest w ramach walki z łupieżem, jak również w celu przyspieszenia procesu gojenia ran oraz oparzeń. Do tego wszystkiego należy dodać skuteczne łagodzenie rozstępów, a także zmian trądzikowych.

Jak widać, zastosowanie olejku jest bardzo szerokie. Nic więc dziwnego, że jest on tak popularny zarówno wśród firm, jak i klientów indywidualnych, którzy poszukują naturalnego, skutecznego środka kojącego nerwy. Jak jednak można się domyślić, olejek warto kupować od sprawdzonych dostawców i cenionych sklepów. Daje nam to bowiem gwarancję, że sprzedawane preparaty są wolne od dodatkowych składników chemicznych i że zawierają czysty wyciąg z kwiatów lawendy.

Z tego też powodu, przed wydaniem pieniędzy, należy sprawdzić, czy wybrany przez nas sklep na pewno cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów. Pozwoli nam to zabezpieczyć się przed różnego rodzaju nieprawidłowościami.

Dodaj komentarz