Pomysł na aranżację wnętrza kuchni

Pomysł na aranżację wnętrza kuchni

Planując remont kuchni, z pewnością zdarzyło Ci się przeglądać mnóstwo inspiracji oraz zdjęć skończonych projektów. Wystrój tego miejsca wcale nie jest tak łatwy do zaplanowania, jak mogłoby się wydawać, ponieważ musi on być nie tylko estetyczny, ale też funkcjonalny. Z tego względu warto podejść do urządzania kuchni w rozsądny sposób i połączyć przyjemne z pożytecznym. Aby Ci się to udało, nie musisz koniecznie zasięgać porady profesjonalisty. Zobacz najlepsze pomysły na aranżacje kuchni i stwórz wyjątkowe miejsce we własnym domu.

Meble kuchenne

W żadnej kuchni nie może oczywiście zabraknąć mebli, w których będą przechowywane artykuły spożywcze oraz zastawa. Powinny być one nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne i pasujące do stylu wnętrza. Hitem ostatnich sezonów są meble kuchenne z lakierowanymi frontami w kolorze bieli lub szarości. Są one eleganckie, ale jednocześnie pasują do pomieszczeń w różnych stylach. Doskonale łączą się z blatem z naturalnego drewna w jasnym, ale ciepłym odcieniu. Dobrym pomysłem jest podwieszenie górnych szafek aż pod sam sufit. Dzięki temu będziesz mieć więcej miejsca do przechowywania, ale też zniwelujesz wolne przestrzenie, w których zazwyczaj niepotrzebnie zbiera się kurz.

Jeśli masz kuchnię otwartą na salon i jadalnię, to warto postawić tam wyspę, która będzie rozdzielać oba te pomieszczenia. Może stanowić blat roboczy, a także miejsce na piekarnik i płytę grzewczą. Popularnym rozwiązaniem jest też wyspa kuchenna, która pełni rolę stołu. Wystarczy obok niej postawić kilka wysokich krzeseł i miejsce do wspólnego spędzania czasu z rodziną gotowe. Zanim kupisz meble, warto przeczytać opinie na ich temat w internecie. Vidaxl opinie powinny nakierować Cię na to, w jaki zestaw najlepiej jest zainwestować.

Rustykalna aranżacja kuchni

W ostatnim czasie bardzo modnym motywem przewodnim podczas aranżacji wnętrz stała się wieś, natura oraz roślinność. Coraz więcej osób urządza swoje domy i mieszkania w taki sposób, aby przypominały one przytulny domek na wsi. Jeśli podoba Ci się taki efekt, to koniecznie musisz zastosować go w kuchni. Styl rustykalny uwzględnia duże ilości drewna, szafki, które są stylizowane na vintage np. kredensy oraz metal. Sielski klimat sprawi, że przebywanie w takim wnętrzu będzie przyjemne i będzie zachęcało do tego, aby przygotowywać pyszne obiady i ciasta. Blaty i parapet możesz udekorować ziołami, kolorowymi kubkami oraz wiekową zastawą. Dobrym pomysłem jest też wplecenie w aranżacje wikliny oraz koronek.

Dodaj komentarz