Leżaki ogrodowe w zaciszu własnego ogrodu

Leżaki ogrodowe w zaciszu własnego ogrodu

Leżaki ogrodowe zostały stworzone z myślą o tych, którzy uwielbiają wypoczynek na świeżym powietrzu. Wybierz leżak ogrodowy, który najlepiej Ci się przysłuży.

Najwygodniejsze leżaki ogrodowe

Nie dość powiedzieć, że leżaki ogrodowe są modne. Są elementem niezbędnym do pełnego odpoczywania w ogrodzie.

Leżaki ogrodowe mają różne cechy. Możesz wybierać w zależności od tego, czego potrzebujesz. Te najwygodniejsze są regulowane. Dzięki nim możesz wygodnie się rozłożyć w dowolnej pozycji i spijać nektar czasu wolnego.

Leżak ogrodowy do siedzenia i leżenia

Co prawda, leżak ogrodowy nie sprawdzi się zbytnio jako mebel znajdujący się przy stole podczas imprezy – mimo to jest bardzo często wybieranym dodatkiem do ogrodu. Może pełnić funkcję przy ogrodowym basenie, ale też osobno, jako mebel służący do opalania się. Leżaki ogrodowe mogą posiadać regulowany kąt nachylenia, dzięki czemu można z nich stworzyć meble zarówno do siedzenia, jak i leżenia, zmieniając ustawienie w dowolnym momencie. Warto zwrócić uwagę na to, czy dany leżak ogrodowy posiada podłokietniki. Znacznie ułatwiaj one odpoczynek – zwłaszcza podczas czytania książki. Dzięki nim można komfortowo oprzeć łokcie, nie przesilając ich zanadto, co sprzyja wygodnemu wypoczynkowi.

Leżak ogrodowy bez regulacji

Jeśli decydujesz się na leżak ogrodowy bez regulacji kąta nachylenia, to pamiętaj, że musisz go wypróbować. Sprawdź, czy na pewno odpowiada Ci pozycja, w której na stałe będziesz musiał się znajdować na leżaku. Dla jednego dana pozycja będzie odpowiednia, a dla innego – nie. To wszystko zależy od preferencji, od wzrostu, a nawet od ewentualnych problemów z kręgosłupem. Jeśli z jakichś powodów (np. cenowych) chcesz wybrać leżak bez regulacji, wybadaj, czy na pewno dana pozycja będzie korzystna dla Ciebie i Twojej sylwetki.

Leżaki ogrodowe z kółkami

Dla tych, którzy cenią wygodę także podczas meblowania i zabiegów aranżacyjnych, stworzone zostały leżaki ogrodowe z kółkami. Dzięki nim łatwiej przestawiać meble, ustawiać je tam, gdzie to akurat pożądane (np. tam, gdzie świeci słońce, kiedy chcemy się opalać).

Kółka przydadzą się także wtedy, gdy zaskoczy Cię deszcz i będziesz chciał szybko zmienić swoje położenie, usuwając też leżak. Zamiast składać i przenosić leżak, możesz go po prostu zepchnąć spod gołego nieba, ustawiając tam, gdzie deszcz nie dociera.

Materiał na leżak ogrodowy

Wybierając konkretny leżak ogrodowy, zwróć także uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany.

Na pierwszym miejscu znajduje się oczywiście leżak drewniany – to wytrzymałość i klasyka w jednym. W takim przypadku warto zadbać o materiał poprzez impregnowanie lub olejowanie go (w zależności od rodzaju drewna). Spokojnie – nie musisz leżeć na czystym drewnie. Drewniane leżaki oczywiście można obłożyć specjalnymi leżakowymi poduszkami, aby było miękko i wygodnie.

Bardzo popularnym rozwiązaniem są leżaki ogrodowe z technorattanu. To bardzo wytrzymały materiał, który dodatkowo jest nowoczesny i świetnie komponuje się z różnymi aranżacjami. Plusem jest to, że technorattan łatwo utrzymać w czystości, można go też komponować z innymi meblami ogrodowymi.

Dodaj komentarz