Konsultacje Kardiologiczne

Konsultacje Kardiologiczne

Konsultacje Kardiologiczne

Konsultacje kardiologiczne skierowane są do osób, które mają podwyższone ciśnienie tętnicze, odczuwają bóle w okolicy serca czy też są zmęczeni nawet podczas niewielkiego wysiłku fizycznego. Konsultacje kardiologiczne kierujemy również do osób, których bliskie osoby leczyły się na choroby układu sercowo — naczyniowego.

Konsultacje kardiologiczne — profilaktyka jest ważna

Warto zdawać sobie sprawę, że bagatelizowanie zdrowia niesie za sobą poważne konsekwencje. Dla przykładu prawidłowe ciśnienie tętnicze powinno wynosić poniżej 120/80 mm Hg. Jeśli mamy zaburzenia snu, czujemy się źle, czy np. mamy szumy w uszach to koniecznie powinniśmy zbadać nasze ciśnienie. Nieleczone prowadzi do pogorszenia jakości życia, kończąc na uszkodzeniu ważnych narządów głównie serca. Warto jednak profilaktycznie badać swoje ciśnienie, dzięki czemu możemy uniknąć konsekwencji zdrowotnych i szybko wdrożyć odpowiednie leczenie.

Czemu służą konsultacje kardiologiczne?

Zarówno u dorosłych, jak i dzieci mogą występować zaburzenia rytmu serca, które polegają na tym, że częstość rytmu serca ulega gwałtownym zmianom. Jest to o tyle niebezpieczne, iż nieleczone w zależności od rodzaju arytmii może doprowadzić do udaru, kardiomiopatii, czy choroby wieńcowej oraz innych chorób układu sercowo-naczyniowego. Na szczęście mamy możliwość udania się na konsultacje kardiologiczne, podczas których specjaliści wykonają niezbędne badania takie jak: EKG spoczynkowe rejestrującego wszelkie nieprawidłowości w czynności serca. Kolejnym badaniem jest Event Holter -skierowany jest do pacjentów, u których zaburzenia występują rzadko i trzeba poświęcić więcej czasu aby móc je zdiagnozować i poddać odpowiedniemu leczeniu.

Kiedy warto udać się na konsultacje kardiologiczne?

Konsultacje kardiologiczne kierujemy również dla osób palących, osób które preferują siedzący tryb życia, spożywają pokarmy bogate w cholesterol, poddawane są stresowi oraz zmagają się z nadwagą. Grupa tych pacjentów narażona jest na występowanie miażdżycy, która prowadzi do choroby wieńcowej. Głównymi objawami, które niezwłocznie powinny skierować je na konsultacje kardiologiczne, są: kołatanie serca, duszności, niska wydolność fizyczna oraz bóle w klatce piersiowej.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Serce to centrum naszego organizmu. Warto o nie dbać i nie bagatelizować niepokojących sygnałów, jakie nam wysyła. Dzięki pomocy i dostępności wysoko wyspecjalizowanych specjalistów z Kliniki37 mamy możliwość bez kolejek w ciągu 24 godzin zbadać stan naszego zdrowia. Klinika37 to miejsce, w którym otrzymamy fachową pomoc, diagnostykę i leczenie na światowym poziomie.

Dodaj komentarz