Jak załągodzić objawy trądziku?

Jak załągodzić objawy trądziku?

Powstawanie zmian trądzikowych nie jest marzeniem nikogo. Wszyscy szukają sposobów, by pozbyć się tych nieestetycznych pryszczy. Niekiedy jednak wydaje się, że wszystko sprzysięgło się przeciwko nam: zmiany – zamiast znikać, jeszcze bardziej się nasilają. Dobrze jest więc znać kilka najważniejszych zasad, dzięki którym będziemy w stanie załagodzić objawy trądziku. Nie jest to wcale takie trudne, trzeba tylko dostosować się do poniższych wskazówek.

1. Żele myjące / kostka dermatologiczna zamiast tradycyjnego mydła

Jeśli chcemy złagodzić objawy trądziku, trzeba przede wszystkim zmienić swoje nawyki związane z oczyszczaniem twarzy. Bezwzględnie należy odstawić mydło, ponieważ jego zasadowe pH odpowiada za wysuszenie skóry, blokowanie porów oraz sprzyja namnażaniu się bakterii. Znacznie lepiej sprawdzą się specjalne żele myjące bez mydła lub kostka dermatologiczna, która przeznaczona jest dla osób z cerą skłonną do trądziku.

2. Jednorazowe ręczniki zamiast tradycyjnych

Zdarza się tak, że trądzik nasila się pod wpływem korzystania z tradycyjnych ręczników do osuszania twarzy. Jest to związane przede wszystkim z ich wilgotnością, która sprzyja namnażaniu się bakterii. Jeżeli chcemy załagodzić trądzik, warto korzystać z ręczników papierowych – jednorazowych. W ten sposób uchronimy się przed możliwością wniknięcia bakterii, zaostrzających zmiany trądzikowe.

3. Sprawdzone kremy na trądzik

Dobrze jest sięgnąć również po odpowiednie kosmetyki antytrądzikowe. Wybierając krem czy maść, trzeba szczególną uwagę zwrócić na skład specyfiku. Istotne znaczenie ma bowiem obecność substancji wpływających na likwidację przyczyn zmian trądzikowych.

Takich kosmetyków na trądzik jest wiele. Jeżeli poszukujemy czegoś naprawdę skutecznego, od siebie mogę polecić stronkę http://www.dslaboratories.pl/tradzik,35.html – mają tutaj dobre środki przeznaczone do pielęgnacji skóry trądzikowej.

4. Wspomaganie domowymi sposobami na trądzik

Chcąc załagodzić objawy trądziku, zawsze można sięgnąć po domowe sposoby. Oczywiście należy wybierać wyłącznie te sprawdzone. Warto bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre metody „babcine” powinny już dawno odejść do lamusa, ponieważ przynoszą więcej szkody niż pożytku. Z pewnością należy unikać wody utlenionej czy spirytusu salicylowego, bo one wysuszają skórę, dając efekt odwrotny do zamierzonego.

Z domowych sposobów na trądzik polecam przede wszystkim drożdże (pod postacią maseczek czy kąpieli). Zawierają one cenne składniki, które wpływają korzystnie na kondycję skóry, regulując między innymi pracę gruczołów łojowych.

Dobre efekty przynosi (podobno, bo ja tego jeszcze nie stosowałam) maseczka z miodu. W sumie, biorąc pod uwagę jego właściwości łagodzące i antybakteryjne, faktycznie może pomóc. Ciepły miód trzeba zmieszać z maślanką / jogurtem naturalnym i nałożyć na twarz.

5. Zdrowa dieta także ważna

Choć jest wiele osób, które uważają, że to co jemy nie ma najmniejszego wpływu na cerę, jestem zdania że w łagodzeniu zmian trądzikowych odpowiednia – zdrowa dieta może pomóc. Trzeba wyeliminować przede wszystkim tłuszcze pochodzenia zwierzęcego. Nie są wskazane również słodycze czy fast-foody oraz dania doprawione ostrymi przyprawami.

Dodaj komentarz