Jak wybrać najlepsze kalosze do pracy?

Jak wybrać najlepsze kalosze do pracy?

kalosze

Kalosze ochronne przydadzą się podczas wykonywania wielu prac. Należy ich użyć zawsze, gdy występuje ryzyko urazów kończyn dolnych, ich zamoczenia lub zanieczyszczenia substancjami i materiałami toksycznymi lub żrącymi. No ale jakie kalosze będą najlepsze? Wskażę Wam kilka, istotnych czynników.

Szczelność i nieprzemakalność

Pierwszą i podstawową funkcją kaloszy jest ochrona przed wodą i wilgocią. Właśnie dlatego tego typu obuwie powinny charakteryzować się wyjątkową szczelnością. Producenci obuwia ochronnego stosują dzisiaj wiele, interesujących rozwiązań. Najczęściej stosowanym materiałem w solidnych kaloszach ochronnych jest EVA, czyli kopolimer etylenu i octanu winylu. To wyjątkowo lekki i jednocześnie nieprzepuszczalny materiał. Wykorzystuje się go nie tylko do produkcji wodoodpornych butów, ale również do produkcji folii opakowaniowych, podeszew butów sportowych, w klejach topliwych, a nawet jako dodatek do drogowych mieszkanek bitumicznych.

Dobra przyczepność do podłoża

Optymalną przyczepność do podłoża kaloszom ochronnym zapewnia natomiast system SRC. Dzięki jego zastosowaniu buty nie ślizgają się zarówno na podłożu stalowym, jak i ceramicznym. To bardzo ważne, bo właśnie z takim podłożem mają najczęściej do czynienia osoby, używające tego rodzaju obuwia. Nie ma zatem ryzyka upadku z metalowego rusztowania albo złamania nogi na mokrych płytkach.

Dodatkowa warstwa ocieplająca

Niektóre modele kaloszy oferują nawet wymienne wkłady termoizolacyjne, co umożliwia ich skuteczniejsze czyszczenie, a także gwarantuje właściwy poziom ciepła. Taką właściwość mają między innymi polskie kalosze ochronne od Demar.com.pl. Niewątpliwie warstwa ocieplająca jest przydatnym dodatkiem. Niejednokrotnie praca fizyczna wiąże się bowiem z trudnymi warunkami atmosferycznymi, w tym deszczem, śniegiem, gradem oraz bardzo niską temperaturą.

Wygodna cholewka

Biorąc też pod uwagę, że kalosze mają dość wysoką cholewkę, warto zadbać o wybór możliwie najwygodniejszych butów. Skoro najczęściej trzeba będzie spędzić w nich cały, z reguły 8-godzinny, dzień pracy, nie można pozwolić sobie na niewygodne obuwie. Najbardziej istotna w tym zakresie jest cholewka. Nie może ona być zbyt sztywna, ale i zbyt miękka. Z kolei podeszwa powinna być odpowiednio wyprofilowana, zapewniając stopie wygodne ułożenie. Elementem, który poprawia komfort użytkowania kaloszy jest również wymienna wkładka. Nie tylko można ją w ten sposób bezproblemowo odświeżyć, ale również wymienić zużytą.

Jakiego producenta kaloszy warto wybrać?

Kupując kalosze ochronne stawiam wyłącznie na renomowane marki. Dzięki temu mam pewność, że kupiony produkt będzie charakteryzował się możliwie najwyższą jakością. Nawet jeżeli będę musiał wydać trochę więcej pieniędzy, wolę wybrać buty, które posłużą mi przez wiele sezonów i jednocześnie zapewnią mi optymalny poziom wygody i komfortu. Na rynku istnieje wiele firm, oferujących sprzedaż specjalistycznej odzieży ochronnej. W zakresie kaloszy ufam przede wszystkim firmie Demar. To polski producent, więc przy okazji wspieram polską gospodarkę, z czego jestem bardzo dumny.

Dodaj komentarz