Jak przeprowadzić detoks organizmu?

Jak przeprowadzić detoks organizmu?

Nawet najzdrowsza z pozoru dieta czasami może okazać się niewystarczająca. Jeżeli czujesz, że w twoim organizmie nagromadziło się mnóstwo toksyn i chemii, prawdopodobnie tak właśnie jest, zwłaszcza jeśli do tej pory nie jadałeś zbyt dobrze. W tym momencie najlepsze, co możesz dla siebie zrobić, to zafundować sobie przynajmniej kilkudniowy detoks organizmu, który stanie się dobrym wstępem do nauki racjonalnego żywienia. Takim oczyszczaniem możesz też rozpocząć niemalże każdą dietę odchudzającą. Od czasu do czasu po prostu wypadałoby pozbyć się tych toksyn, które wchłaniamy dosłownie każdego dnia.

Na pewno sam kojarzysz już różnorodne produkty spożywcze mające oczyścić organizm z toksyn. Wśród nich występują modne batony, detoksykujące napoje i kolorowe mieszanki specjalistycznych proszków. Wszystkie reklamowane są napisami “oczyszczające” bądź “detoks”. Wierzysz w to i od razu je kupujesz, po czym wcale nie dostrzegasz, byś czuł się po nich lepiej. W rzeczywistości bowiem nie potrzebujesz wcale tych magicznych wynalazków, aby przywrócić swój organizm do prawidłowego stanu. Nie musisz niczego specjalnego kupować. Daruj więc sobie wydatek rzędu stu czy dwustu złotych, gdyż te pieniądze możesz zainwestować dużo lepiej, przeznaczając je po prostu na świeże owoce i warzywa. Gdyby bowiem to sam człowiek odpowiadał za oczyszczanie swojego organizmu z toksyn, nasz gatunek już dawno przestałby istnieć. Twoje ciało samo potrafi pozbywać się różnych szkodliwych dodatków. Ty jedynie powinieneś mu w tym delikatnie pomagać, a przede wszystkim nie przeszkadzać.

Unikaj też jakichkolwiek głodówek. W żadnym wypadku nie są one dla ciebie niczym dobrym. Wygładzając organizm, wcale nie oczyścisz go z toksyn. Możesz nawet jeszcze bardziej go zaśmiecić, doprowadzając go do skraju wycieńczenia i pozbawiając niezbędnej energii. Głodówka nigdy nie zadziała pozytywnie na oczyszczanie organizmu. Tak samo negatywnym działaniem wykażą się wszelkiego rodzaju diety niskokaloryczne, takie jak dieta tysiąca kalorii czy np. bardzo modna w dawnych czasach dieta kopenhaska. Unikaj tych restrykcyjnych jadłospisów. Nie musisz się głodzić, aby się oczyszczać. Możesz jeść dokładnie tyle, ile potrzebuje twój organizm, starając się wybierać nieco zdrowsze produkty niż dotychczas. Twoja oczyszczająca dieta na pewno musi obfitować w warzywa (zwłaszcza te liściaste) oraz owoce (zwłaszcza te cytrusowe). Dodaj do niej także przynajmniej dwa, a najlepiej trzy litry wody dziennie. Sięgaj też po ziołowe herbatki, a oczyszczanie samo zacznie się przeprowadzać.

Dodaj komentarz