Ile kosztuje opinia ornitologiczna i co ma wpływ na jej koszt?

Ile kosztuje opinia ornitologiczna i co ma wpływ na jej koszt?

Opinia ornitologiczna to pojęcie, które może wydawać się wielu osobom zagadkowe. Każdy inwestor powinien jednak wiedzieć, na czym ona polega i respektować to, że jest ona bardzo ważnym elementem przygotowań do rozpoczęcia prac nad inwestycją. Takie działanie może być bowiem niezbędne przed wycinką drzew i krzewów, modernizacją budynków mieszkalnych czy też przebudową drogi. Opinia ornitologiczna Bydgoszcz ma na celu ochronę ptaków, które bytują na przyszłym terenie budowy.

Skoro w wielu przypadkach zlecenie wykonania takiej opinii nie jest jedynie dobrą wolą inwestora a koniecznością, to z pewnością pojawia się wiele pytań m.in. o koszt takiej usługi. Zobacz, ile kosztuje sporządzenie opinii ornitologicznej i od czego to zależy.

Opinia ornitologiczna – ile kosztuje?

Koszt wykonania opinii ornitologicznej zależy od kilku czynników, dlatego ciężko jest go jednoznacznie określić. Wpływ na cenę ma m.in.: rodzaj inwestycji, wielkość obiektu i czas, który trzeba poświęcić na sporządzenie dokumentacji. Jest to jednak kwestia, której nie powinno się pomijać, ponieważ chodzi o dobro zwierząt, które w danym momencie znajdują się na terenie budowy lub wycinki. Bardzo często koszt takiej usługi zamyka się w granicy kilkuset złotych. Warto jednak pamiętać o tym, że jeśli mamy do czynienia z dużym terenem lub rozległą inwestycją cena takiej usługi może być odpowiednio większa.

Sporządzenie rzetelnej opinii ornitologicznej powinno zlecić się profesjonalnej firmie, która ma doświadczenie w tego typu działaniu. Nawet w momencie, gdy budżet na wykonanie określonej inwestycji jest dość napięty, nie należy z niej rezygnować. Po pierwsze jest to działanie na szkodę środowiska naturalnego i ptaków, które w miastach są objęte ochroną gatunkową. Po drugie zbagatelizowanie tego etapu może grozić surowymi karami, które są o wiele wyższe niż koszt skorzystania z usług ornitologa.

Kto powinien wykonać opinię ornitologiczną?

Tak jak już wspomnieliśmy, wykonanie opinii ornitologicznej najlepiej jest zostawić w rękach specjalisty. Nie powinno wybierać się do tego zadania przypadkowej osoby, a taką, która ma za sobą wiele zrealizowanych projektów oraz niezbędną wiedzę. Dokumentacja powinna być w tym przypadku szczegółowa i pozbawiona błędów, jest to istotne, ponieważ niedociągnięcia w tej kwestii działają na szkodę całej inwestycji. W internecie bez problemu znajdziesz specjalistę w tej dziedzinie. Wystarczy, że zapoznasz się z opiniami oraz zrealizowanymi do tej pory projektami danej firmy.

Dodaj komentarz