Jak zmotywować się do biegania – trening biegowy w domu

Jak zmotywować się do biegania – trening biegowy w domu

Od jakiegoś czasu chcesz zacząć biegać, ale nie potrafisz się do tego wystarczająco zmotywować? Zanim odłożysz kolejny trening na później, zobacz najlepsze sposoby na to, jak zmotywować się do biegania i jak mogą Ci w tym pomóc bieżnie kettler.

Ustal sobie cel

Powodów ku temu, aby zacząć biegać, może być wiele. Może to być sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów, poprawienie kondycji, zaimponowanie innym czy też ujędrnienie sylwetki. Każdy z nich jest równie dobry, jednak Ty wybierz ten, który jest w stanie zmotywować Cię najbardziej. Na początek ustal sobie małe cele, takie jak np. przez cały tydzień pójdę biegać dwa razy albo w ciągu miesiąca schudnę 3 kilogramy. Jeśli uda Ci się spełnić takie małe postanowienia to o wiele łatwiej będzie Ci wziąć się za te większe np. wzięcie udziału w maratonie i pamiętanie o tym, aby biegać regularnie. Dzięki temu, że ustalisz sobie jakiś cel, o wiele chętniej będziesz szedł na trening i milej będzie Ci się biegać z myślą, że jesteś coraz bliżej osiągnięcia swojego celu.

Kup sobie sprzęt do biegania

Stare i wybiegane buty nie zachęcają do tego, aby je założyć i pójść pobiegać. Jeśli Twój sprzęt wymaga wymiany i nie masz już ochoty z niego korzystać, to dobrym sposobem na motywację będą zakupy. Na początku powinieneś zainwestować w odpowiednie buty. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z bieganiem, to nie musi to być bardzo drogi model. W sklepach można znaleźć dużo tanich butów do biegania, które są bardzo wygodne i ładne. Jeśli spodoba Ci się aktywność fizyczna i regularnie będziesz trenować, to możesz zainwestować w kolejne sprzęty. Może to być np. zegarek z wbudowanym pulsometrem czy bieżnie marki kettler. Podczas zimowych miesięcy pogoda może nie sprzyjać treningom na świeżym powietrzu dlatego możesz kupić do domu bieżnie kettler, na której będziesz mógł biegać w sprzyjających warunkach. Trening biegowy w domu może być równie efektywny, jak ten wykonany na świeżym powietrzu.

Wyobraź sobie jak spełnia się Twój cel

Dobrą metodą motywacyjną, która działa w bardzo wielu przypadkach jest wyobrażanie sobie, jak będziemy się czuć w momencie osiągnięcia celu. Czy będziesz bardzo podekscytowany? A może się wzruszysz? Wyobraź sobie dokładnie, jak będzie wyglądał ten moment. Możesz wyobrazić sobie, co będziesz mieć wtedy na sobie, kto będzie Ci towarzyszył i jak będzie wyglądać cała ta sytuacja. Po chwili z pewnością poczujesz, jak rozpiera Cię motywacja do tego, aby nie przerywać treningów biegowych. Wyobrażając sobie moment osiągnięcia celu, możemy poczuć ekscytację i jeszcze większą chęć, aby poczuć to w rzeczywistości. Jeśli dopadł Cię chwilowy kryzys i zupełnie nie masz ochoty na treningi, to spróbuj właśnie tej metody.

Dodaj komentarz