Modne i stylowe okulary dla każdej osoby

Modne i stylowe okulary dla każdej osoby

Jak dopasować okulary do twarz? Należy wiedzieć, że niezależnie od tego, z jaką dokładnie wadą wzroku ma się do czynienia, należy zwrócić uwagę na to, aby zwrócić uwagę na kształt swojej twarzy. Czasy nieforemnych i brzydkich oprawek już dawno minęły. Teraz można cieszyć się modnymi okularami, jakie na dodatek będą upiększać twarz każdej osoby.

Twarz kwadratowa i prostokątna

Podstawą jest rozpoznanie kształtu twarzy. Dopiero potem można pomyśleć o tym, aby dopasować oprawki do kształtu twarzy.

Na początku należy przyjrzeć się tym osobom, jakie mają do czynienia z twarzą kwadratową. To dla takich osób dedykowane są zaokrąglone oprawki. Ich zadaniem będzie bowiem złagodzenie rysów kwadratowej twarzy. Ciekawą propozycją mogą stać się tzw. kocie oczy lub te, które mają owalne oprawki. Na pewno nie można pozwolić sobie na kanciaste oprawki, ponieważ takich kwadratowa twarz nie będzie lubić.

Twarz prostokątna wymaga okularów owalnych lub okrągłych. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby były one nieco większe od twarzy. Chodzi bowiem o to, aby kształt oprawek wpłynął łagodnie na obrys twarzy, który także w tym przypadku jest kanciasty. Ciekawą alternatywą mogą stać się okulary w typie aviator, jakie w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością.

Twarz owalna i okrągła

Wielką radością będą napawać się te osoby, których twarz jest owalna. Dlaczego? Bowiem to oni mają do wyboru szeroki asortyment katalogowy – niezależnie od tego, czy będą wybierać okulary korekcyjne, czy też przeciwsłoneczne. Chodzi bowiem o to, że to oni mogą postawić praktycznie na każde oprawki. W każdych ich twarz będzie prezentować się tak samo efektywnie.

Przed nieco gorszym wyzwaniem stoją osoby, jakie mają do czynienia z twarzą okrągłą. To dla nich dedykowane są oprawki, jakie mają kanciaste kształty. Oprawki kwadratowe lub prostokątne wyróżniać się muszą wyrazistą linią. Należy odpuścić sobie oprawki, jakie mają okrągły lub owalny kształt, ponieważ wtedy buzia nie będzie prezentowała się korzystnie.

O czym należy pamiętać?

Mówi się, że rozmiar nie ma znaczenia. Jednak nie wtedy, jeżeli ktoś stoi przed wyborem okularów dla siebie. Wiele osób wskazuje na to, że okulary (a właściwie to ich ramki) nigdy nie powinny wychodzić za linię brwi. Wyjątkiem jednak są oprawki w typie oversize, jakie coraz śmielej zaczynają sobie radzić na rynku modowym. Wystają one ponad linię brwi, jednak trzeba przyznać, że tak naprawdę każda osoba prezentuje się w nich niezwykle szykownie.

Dobierając oprawki, na pewno należy dokonać osobistej przymiarki, jeżeli tylko istnieje taka możliwość. Tylko wtedy będzie można upewnić się, że oto są okulary, jakie pozwolą dobrze zaprezentować się szerokiemu światu w przyszłości.

Dodaj komentarz