Jak nietypowo udekorować ścianę?

Jak nietypowo udekorować ścianę?

Wiele osób nie do końca wie, jak zagospodarować ściany w swoim mieszkaniu. Jest na nich przecież dużo miejsca i ciągle znajdują się w naszej linii wzroku, wobec czego są nie mniej ważnym elementem aranżacji niż na przykład meble. Tradycyjnym i bezpiecznym wyjściem jest pomalowanie ich na spokojny, stonowany kolor i powieszenie kilku zdjęć. Czym jednak można je urozmaicić, aby zrobić na gościach wrażenie i odróżnić się od innych?

Co na ścianę zamiast farby?

Pomalowanie ściany nie jest obecnie jednym wyjściem – przeciwnie, jest wiele innych rozwiązań, które pozwolą stworzyć bardziej unikatowe i kreatywne aranżacje. Zarówno w wnętrzach rustykalnych, jak i nowoczesnych eksperymentuje się z odsłoniętymi cegłami i betonem na ścianach. Potrafi to nadać wnętrzu surowego, oryginalnego charakteru. Jeśli nie interesuje nas takie wyjście, możemy zainteresować się wyłożeniem ścian deskami. Nie jest to tanie rozwiązanie, ale robi niesamowite wrażenie, zwłaszcza jeśli meble również będą miały elementy drewniane. Tańszą, ale nie mniej ciekawą opcją jest fototapeta lub po prostu tapeta. Obecnie na rynku jest ich tyle do wyboru, że każdy powinien być w stanie znaleźć coś dla siebie. Dodatkowo pomyśleć można o panelach 3D, które dopiero zaczynają zyskiwać popularność. Bez wątpienia pozwolą się wyróżnić i urozmaicić każde pomieszczenie.

Nietypowe dekoracje ścienne

Przyzwyczailiśmy się, że na ścianie zawieszamy co najwyżej zdjęcia rodzinne i reprodukcje klasyków. Warto jednak myśleć nieszablonowo. Abstrakcyjne wzory i obrazy znajdą swoje miejsce przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach. Świetnie sprawdzą się tam także duże naklejki na ścianę czy nawet graffiti. Coraz częściej grzejniki ozdobne stają się jednymi z kluczowych elementów aranżacji danego pomieszczenia. Grzejniki ozdobne występują w tylu kształtach, kolorach i wariantach, że niekiedy można nawet nie zauważyć, że w istocie są to grzejniki, a nie po prostu dekoracje. Ponadto powinniśmy zastanowić się nad tym, jaki motyw przewodni mieszkania najbardziej nas interesuje. Może to być na przykład związane z naszym hobby – motoryzacją, wędkarstwem, muzyką czymkolwiek innym. To powinno zainspirować nas do umieszczenia na ścianach powiązanych z nimi nietypowych ozdób – kół, kluczy francuskich, wędek czy instrumentów muzycznych. Tak naprawdę wszystko może stać się dekoracją, o ile odpowiednio to oprawimy i umiejscowimy.

Jak widać, ściana nie musi wcale być nudna. Wręcz przeciwnie, może grać aktywną rolę w tworzeniu unikatowego, urokliwego wnętrza. Wystarczy tylko odrobina kreatywności i chęci, aby stworzyć coś niezwykłego.

Dodaj komentarz