Wywóz gruzu w kontenerze – jak zrobić to poprawnie?

Wywóz gruzu w kontenerze – jak zrobić to poprawnie?

Jeśli uważasz, że gruz można wyrzucić gdziekolwiek, to niestety, ale nie jest to takie proste. Tego typu odpady należy przewieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych działającego w obrębie danej gminy lub miasta. Powstającego podczas prac remontowych czy budowlanych gruzu może być naprawdę dużo – jak sobie z nim poradzić?

Nie każdy wie, że wywóz i składowanie gruzu to działania, które mogą wiązać się z karami pieniężnymi. Problem pojawia się, kiedy odpady budowlane trafiają w nieprzystosowane w tym celu miejsca, takie jak lasy, pola czy zbiorniki wodne. Planując więc remont lub budowę, warto pomyśleć również od razu o właściwej organizacji wywozu gruzu. Proces ten staje się o wiele prostszy we współpracy z doświadczoną firmą taką jak Citygruz – Warszawa kontenery na odpady. Dzięki udostępnionym pojemnikom na gruz pozbędziemy się niepotrzebnych odpadów budowlanych w sposób bezpieczny dla środowiska. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak zorganizować wywóz gruzu, aby uniknąć grzywny lub mandatu.

Wynajmij kontener

Wywóz gruzu staje się o wiele łatwiejszy, kiedy posiadamy odpowiedni pojemnik, w którym możemy umieścić odpady, a następnie bezpiecznie przewieźć je do PSZOK-u. Takie kontenery są zwykle potrzebne wyłącznie na czas budowy lub remontu, dlatego zakup byłby mało opłacalny. O wiele wygodniejszym rozwiązaniem jest wynajem kontenera na gruz. Wystarczy zarezerwować odpowiednio dobrany pojemnik, który zostanie dowieziony we wskazane przez nas miejsce. 

Kontenery są dostępne w wielu różnych rozmiarach, jednak korzystając z usług doświadczonych specjalistów możemy liczyć na wsparcie w wyborze idealnego wariantu. Dużym udogodnieniem w przypadku wynajmu kontenera jest fakt, że dzięki niemu nie musimy martwić się transportem gruzu do PSZOK-u. Zajmie się tym bowiem firma, która udostępnia nam kontener na odpady budowlane.

Zadbaj o miejsce na kontener

Kontener na gruz to zwykle pojemnik o dużych gabarytach, który wymaga odpowiedniej ilości miejsca. W związku z tym wynajmując go, musimy zadbać o właściwe miejsce, w jakim pojemnik będzie stał w czasie przeprowadzanych prac remontowo-budowlanych. W najwygodniejszej sytuacji są oczywiście osoby, które posiadają własną działkę, na której może stanąć kontener na gruz. Jeśli jednak remont dotyczy mieszkania lub lokalu usługowego, zwykle kontener musimy postawić na terenie należącym do gminy lub wspólnoty mieszkaniowej. Wtedy konieczne jest zdobycie od władz lub zarządu pozwolenia na umieszczenie pojemnika przez określony czas w danym miejscu.

Dodaj komentarz