Porady na bezbłędną kreskę pod okiem

Porady na bezbłędną kreskę pod okiem

Oto kilka porad, które sprawią, że Twoja kreska będzie trwała, precyzyjna i podkreśli głębię spojrzenia.

Pierwsza i najważniejsza zasada brzmi: ćwicz!

Ten, kto pierwszy raz w życiu robi samodzielnie kreskę na powiece, może się zrazić i uznać, że to zadanie przekracza jego możliwości. Nie zniechęcaj się po pierwszych próbach – trening czyni mistrza! Zatem próbuj, ćwicz, a z czasem znajdziesz własny sposób na piękną i trwałą kreskę.

Druga zasada: przygotuj oko do makijażu.

Na oczyszczoną powiekę nałóż odrobinę podkładu lub bazy pod cienie. Dzięki temu dodasz świeżości i przedłużysz trwałość swojego makijażu. Następnie na całą powiekę nałóż jasny cień, tzw. cień bazowy, który rozświetli całą powiekę.

Po trzecie: czym wykonać kreskę idealną?

Kreskę można zrobić miękką, dobrze naostrzoną kredką do oczu – to dobra metoda dla początkujących. Znajdą się też zwolenniczki pisaków, markerów do kresek czy specjalnych kałamarzy. Jednak większość wizażystek doradzi stosowanie eyelinerów żelowych lub kremowych aplikowanych pędzelkiem.

Pamiętaj, że zarówno sztywne gąbki czy pędzelki, jak i płynna konsystencja eyelinera wymagają dużej wprawy, a każda nierówność będzie widoczna na oku. Dlatego też gęstszy produkt sprawi, że kreski będą bardziej naturalne i łatwiej sobie z nimi poradzisz.

Najważniejsza jest jednak technika, zatem kredki/ pędzelki/ pisaki w dłoń i do dzieła!

Kreskę zawsze prowadź wzdłuż całej linii rzęs – cieńszą przy wewnętrznym kąciku oka i pogrubiającą się ku zewnętrznemu kącikowi. Makijaż zakończ tzw. jaskółką, czyli linią wznoszącą się ukośnie w kierunku brwi.

Staraj się namalować kreskę jak najbliżej linii rzęs, tak aby nie zostawić wolnej przestrzeni między kreską a rzęsami.

Osoby zaczynające swoją przygodę z eyelinerem powinny zacząć od metody kropkowej. Na całej linii rzęs stawiamy obok siebie malutkie kropki, a następnie łączymy je w jedną kreseczkę.

Jeśli temat nie jest Ci zupełnie obcy, warto zacząć malowanie od połowy linii rzęs i kierować się ku zewnętrznemu kącikowi oka, a następnie dokończyć kreskę przy linii wewnętrznej. Unikniesz wówczas stworzenia plamy, czy zbyt grubej linii po stronie wewnętrznej. Elastyczny, ale dość krótki pędzelek (może być ścięty, ale nie musi) pozwoli Ci łatwo dokonać poprawek, jeśli odrobinę omsknie Ci się ręka.

Jak zakończyć kreskę jaskółką? W zewnętrznym kąciku oka, od miejsca, w którym kończą się rzęsy, poprowadź ukośną linię skierowaną w górę. Ważne, żeby jaskółka była cienko i ostro zakończona – jak strzałka. Dzięki jaskółce unikniemy tzw. efektu smutnego oka.

Teraz pozostaje Ci tylko wytuszować rzęsy, a klasyczny i kobiecy makijaż będzie gotowy!

przeczytaj cały artykuł “Bezbłędna kreska – niezawodny sposób na równą i trwałą kreskę”
Oto kilka porad, które sprawią, że Twoja kreska będzie trwała, precyzyjna i podkreśli głębię spojrzenia.

Dodaj komentarz