Kolizja samochodu w Niemczech – jak się zachować?

Kolizja samochodu w Niemczech – jak się zachować?

Kolizja na drodze jest zawsze stresującą sytuacją dla jej uczestników. W grę wchodzi wtedy duży stres i zdenerwowanie, a jeśli jest to nasza pierwsza kolizja – także niewiedza na temat tego, co robi się w takich sytuacjach. Stres może spotęgować fakt, że do kolizji doszło poza granicami Polski i często barierą nie do pokonania okazuje się język. Aby uniknąć zbędnego stresu, przed wyjazdem warto zapoznać się z zasadami postępowania w takiej sytuacji. Sprawdź tutaj i zobacz jak zachować się podczas kolizji w Niemczech.

Zasady postępowania podczas kolizji w Niemczech

Podstawową zasadą, która obowiązuje zarówno w Polsce, jak i w Niemczech jest to, że po kolizji należy zostać na miejscu zdarzenia. Nie warto uciekać i narażać się na poważne konsekwencje takiego czynu, jeśli kolizja jest spowodowana z naszej winy. Kolejną zasadą, do której musisz się zastosować zarówno w Polsce, jak i u naszych zachodnich sąsiadów jest sprawdzenie, czy nikt nie został ranny i w razie potrzeby wezwanie karetki. Numer, pod którym możesz wezwać pomoc to 112 – tak samo, jak w naszym kraju. Jeśli masz obawy, że nie będziesz umieć dogadać się w obcym języku z dyspozytorem, to zostaw to zadanie w rękach uczestnika wypadku lub kogoś w pobliżu.

Istotne jest też to, aby zadbać o bezpieczeństwo na drodze. Wystaw trójkąt ostrzegawczy i załóż kamizelkę odblaskową – przyda się ona szczególnie nocą na słabo oświetlonej drodze lub na autostradzie. Dzięki niej będziesz widoczny dla innych kierowców i nie narazisz siebie na niebezpieczeństwo. Po przyjechaniu odpowiednich służb należy wyjaśnić całą sytuację, a jeśli Twoje auto nie nadaje się do dalszej jazdy także wezwać pomoc drogową. Sprawdź tutaj i skorzystaj z usług Polskiej firmy, która świadczy usługi na terenie Niemiec. Zapłacisz mniej niż gdybyś zdecydował się na Niemiecką pomoc drogową i będziesz mieć pewność, że skorzystasz z profesjonalnej pomocy.

Postępowanie podczas kolizji lub wypadku za granicą a konkretnie w Niemczech jest bardzo zbliżone do Polskich standardów. Zarówno tu, jak i tam najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników zdarzenia, a także odpowiednie zabezpieczenie miejsca kolizji lub wypadku poprzez oznakowanie go trójkątem ostrzegawczym ustawionym w odpowiedniej odległości. Warto też mieć przy sobie telefon, by w razie potrzeby skorzystać z translatora w celu porozumienia się ze służbami i uczestnikiem całego zdarzenia. Jeśli w okolicy mieszka ktoś z Twojej rodziny, kto biegle posługuje się obcym językiem, to warto poprosić go o przyjazd na miejsce.

Dodaj komentarz