Jak wybrać elegancki, męski portfel?

Jak wybrać elegancki, męski portfel?

Portfele męskie czasami traktowane są jako zbędny gadżet. A to duży błąd. Chyba każdy zna osobę, której portfel wygląda jakby „przeżył” niejedno, a jego właściciel usilnie przekonuje, że jeszcze jest dobry. Jednak jak się okazuje to etykieta obejmuje również portfel. Zatem warto ją poznać, aby uniknąć faux pas.

Podstawa to estetyka – jaki portfel wybrać?

Estetyka rzecz ważna i to bardzo ważna, także w savoir vivre. Zatem należy pamiętać, aby wybierać takie portfele, które dobrze się prezentują. Ale co to tak naprawdę oznacza? Otóż tutaj zasada jest bardzo prosta, należy unikać modeli w intensywnych kolorach, które wykonane są ze słabej jakości materiałów. Zatem co wybrać? Oczywiście cienkie skórzane portfele męskie, które są ponadczasowe i naprawdę świetnie się prezentują. Można wybrać zarówno modele w kolorze czarny, jak i szarym, czy brązowym. Warto tutaj zauważyć, że takie portfele męskie stanowią także dopełnienie stylizacji, pasują zarówno do tej w casualowym stylu, jak i tych o wysokim stopniu formalności.

Czy wielkość ma znaczenie?

Wbrew pozorom i zgodnie z zasadami savoir vivru minimalizm jest absolutnie wskazany, zatem wielkość portfela męskiego ma znaczenie. O ile kobiety mogą pozwolić sobie na więcej i wybierać nawet sporych rozmiarów modele, tak w przypadku panów jest to niewskazane, a wręcz źle widziane. Zatem portfel powinien być takiej wielkości, aby nie wystawał z kieszeni i nie rzucał się w oczy. Oczywiście nie oznacza to wcale, że należy wybierać malutkie portfele tzw. bilonówki, ważne jest jednak to, aby w pełni zachować umiar. Jest to także podejście bardzo praktyczne, otóż w ten sposób nie musicie obawiać się, że portfel wypadnie wam z kieszeni, bądź w ogóle się do tej kieszenie nie zmieści i będziecie musieli trzymać go w ręce, bądź poprosić partnerkę, aby schowała go w swojej torebce.

Portfel męski – cienki czy gruby?

Noszenie przy sobie większej ilości gotówki jest niebezpieczne, wszak okazja czyni złodzieja. Ale pomijając taki fakt, warto jeszcze zauważyć, że zgodnie z etykietą portfela noszenie przy sobie dużej gotówki jest zwyczajnym faux pas. Otóż niektórzy uważają, że jest to także niewskazane, wszak emanowanie bogactwem można uznać za przejaw prostactwa, szczególnie w czasach, gdzie niemal w każdym miejscu można płacić kartą kredytową. Dlatego nie trzeba też wybierać dużych portfeli, ale także ich grubość ma znaczenie. Zatem im cieńszy portfel tym lepiej, zatem warto wybierać portfele męskie typu slim, które nie będą także widoczne w kieszeni, a Wy unikniecie tego nieestetycznego wyglądu, gdy portfel wypycha całą kieszeń.

Jak nosić portfel? Kieszeń kurtki, marynarki, czy spodni, a może w torbie?

Zasady savoir vivre jasno określają jak należy nosić portfel i tutaj nie ma znaczenie absolutnie gdzie. Otóż portfel należy nosić tak, aby absolutnie nie był widoczny. Zatem możecie wybrać zarówno kieszeń kurtki, marynarki, czy spodni. Tutaj zastosowanie ma jeszcze jedna ważna zasada. Pamiętajcie, że jeżeli jesteście w restauracji to absolutnie nie należy kłaść portfela na stoliku. Jest to bardzo źle widziane. Oczywiście jeżeli boicie się, że ktoś może ukraść wam portfel to zdecydowanie lepiej schować go w torebce partnerki, choć jeżeli wybierzecie odpowiedni rozmiar to bez problemu i nawet bez dyskomfortu możecie nosić go w przedniej kieszeni. Ponadto jeżeli zostaliście zaproszenie do znajomych na kolację to również zasada nie kładzenia portfela na stół Was obowiązuje, wszak jest to bardzo niehigieniczne, a ponadto gospodarze mogą czuć się obrażeni i sądzić, że albo emanujecie pieniędzmi, albo też obawiacie się, że ktoś może Was okraść. Zatem, gdy nawet nieświadomie obrazicie gospodarzy to kolejnego zaproszenia na kolację możecie już nie otrzymać.

Warto zawsze wybierać skórzane portfele męskie, wszak są one nader eleganckie. Warto wiedzieć, że portfel jest częścią stylizacji, zatem koniecznie należy wybierać takie modele, które świetnie się prezentują, a jednocześnie nie są zbyt duże, dzięki temu zmieszczą się do kieszeni. Ponadto pamiętajcie, aby za wszelką cenę ich nie wypychać, wszak w portfelu należy nosić tylko to, co niezbędne.

Dodaj komentarz