Jak pozbyć się gruzu?

Jak pozbyć się gruzu?

Na naszym rynku istnieje sporo możliwości legalnego pozbycia się niechcianych odpadów, np. powstającego w trakcie remontu domu lub mieszkania, w trakcie rozbiórki starej szopy, garażu, komórki.

Warto zainteresować się ofertą jaką mają nam do zaproponowania firmy zajmujące się wywozem gruzu i odpadów pochodzenia budowlanego. Czym tak naprawdę zajmuje się ta branża? Otóż szeroko pojętą utylizacją odpadów stałych, czyli między innymi gruzu, ale nie tylko, również starych mebli czy odpadów ogrodowych wszystkich gabarytów, które stały się zbędne. Niekiedy firmy zajmujące się utylizacją odpadów stałych posiadają w swojej ofercie również utylizację odpadów płynnych, czyli np. wywóz szamba.

Co mają takie firmy do zaoferowania?

Szybki odpłatny przywóz i wywóz kontenerów – na ogół mają w swoich ofertach kilka rozmiarów kontenerów (3 m³,  5 m³,  7 m³ i wiele innych). Kontener stawiany jest w miejscu wyznaczonym, następnie zapełniany, a kiedy już umieścimy w nim wszystko co chcieliśmy, zostaje wywieziony. Czyli do wykonania są dwa telefony: jeden zamawiający kontener, drugi zamawiający wywóz do utylizacji. Często działa to bardzo szybko, wystarczy wykonać telefon w przeddzień potrzeby podstawienia kontenera, ale mogą pojawić się też okresy tzw. “sezonu budowlanego”, który przypada na ciepłe miesiące, gdzie na kontener można kilka dni.

A jak wybrać wielkość kontenera dla swoich potrzeb? Nie każdy wie jak zmierzyć swój stos gruzu. Jednak nie należy się niczego obawiać. Wystarczy porozmawiać z dyspozytorem, który dokładnie dobierze i wskaże kontener niezbędny zarówno pod względem wielkości jak i odpowiedni do typu odpadów jakie mamy do wyrzucenia. Na ogół kontenery 7 m³ przeznaczone są dla ciężkiego gruzu pochodzącego z rozbiórek. Te 5 m³ dedykowane są drobniejszemu gruzowi np. z remontu mieszkania lub domu, czyli drobnych kawałków ścian, płytek, urządzeń sanitarnych. W końcu kontenery 3 m³ – najczęściej są używane do niewielkich remontów oraz bardzo często w ogrodnictwie.

Kim są główni klienci firm oferujących wywóz gruzu?

Oczywiście branża budowlana, zarówno ta duża, czyli budownictwo i rozbiórki, jaki i ta mniejsza wykończeniowa. Oczywiście branża ogrodnicza. Natomiast tak na prawdę każdy może skorzystać z oferty kontenera na gruz, jeżeli jest on potrzebny na wszelkiego rodzaju niestandardowe odpady, jak też odpady ogrodowe z wycinki czy koszenia trawy. Także jeśli w planach mamy samodzielny remont mieszkania czy domu. Najprostszym sposobem na pozbycie się wszelkich odpadów będzie zamówienie kontenera od profesjonalnej firmy wywożącej gruz, odpady budowlane i inne.

Dodaj komentarz